عیب یابی کمپرسور برودتی

عیب یابی کمپرسور چیلر و سردخانه

کمپرسورهای برودتی چیلر و سردخانه به گونه ای ساخته می شوند که به مدت زیادی بدون مشکل کار کنند اما در صورتی که این کمپرسورها به درستی نگهداری نشوند مشکلات زیادی در آنها بروز می کنند. مثال معروفی در بین متخصصین تبرید و تهویه وجود دارد که کمپرسور ها خراب نمی شوند بلکه به قتل می رسند.

قبل از شروع به تعمیرات کمپرسور باید علت خرابی آن کشف شود.یکی از خدمات دپارتمان تعمیرات کمپرسور گروه مهندسی مینوتهویه بررسی و کشف علت خرابی قسمت مکانیکی یا الکتریکی کمپرسور برودتی می باشد.در حال حاضر در کشور ما سه برند کمپرسور بیتزر و کوپلند (دی وی ام ، دیسکاس، کوپلماتیک ) و کریر (کارلایل) رواج بیشتری دارند. کمپرسورهای رفکامپ ، دورین ، فراسکلد ،بوک نیز در حال فراگیر شدن هستند.

تعمیر و اورهال کمپرسور کریر
تعمیر و اورهال کمپرسور کریر

علت یخ زدن بدنه کمپرسور سردخانه چیست؟

یخ زدن بدنه ی کمپرسور می تواند یکی از نشانه های برگشت مایع مبرد به محفظه کارتر باشد. اما این موضوع در همه ی سیستم ها و همه ی شرایط صادق نیست.در صورتی که با اندازه گیری پارامترهای سیستم ، سوپرهیت کافی مشاهده شد و در عین حال بدنه کمپرسور یخ زدگی دارد مشکلی وجود ندارد. اما در صورت عدم وجود سوپرهیت این یخ زدگی نشانه ی خطرناکی است و باید سریعا به آن رسیدگی شود. در صورت عدم رسیدگی به این موضوع کمپرسور اسیب جدی خواهد دید و منجر به شکستگی پیستون ، شاتون ، میل لنگ و حتی سوختگی سیم پیچی کمپرسور می شود.

اگر کمپرسور شما در اثر این مورد دچار مشکل شد ،رفع این مشکل تخصص و دقت خاصی می طلبد و باید توسط متخصص تعمیر کمپرسور،تعمیرات اساسی انجام شود. برای راهنمایی و مشاوره در این خصوص با ما در تماس باشید. 09133196934

علت سوختن سیم پیچی کمپرسور  برودتی چیست؟

سوختن سیم پیچ می تواند در اثر ایراد در مدار فرمان و قدرت کمپرسور رخ دهد. بیمتال ، کنترل فاز ،فیوز مینیاتوری جز لوازم ضروری در تابلو برق هر تاسیسات سرمایشی چیلر و سردخانه هستند. ایراد مکانیکی نیز یکی از علل اصلی سوختن سیم پیچ کمپرسور است که عیب یابی این مورد تخصصی و نیازمند بررسی دقیق سیستم سرمایشی و دمونتاژ اجزا کمپرسور می باشد.

دیگر علت های سوختن سیم پیچی کمپرسور را باید در ایرادات مکانیکی نظیر جام کردن کمپرسور و همچنین مشکلات روغن کاری جستجو نمود که هر کدام نیازمند بررسی تخصصی می باشد.

تعمیر کمپرسور کوپلماتیک دیسکاس dwm

علت لرزش و صدای بیش از حد کمپرسور برودتی چیلر و سردخانه چیست؟

لرزش و صدای کمپرسور در اثر ایراد مکانیکی یا ورود مایع به کمپرسور رخ می دهد و یکی از نشانه های جدی بروز مشکل در کمپرسور است. کمپرسورهای اکولاین بیتزر بدون لرزش و صدا کار می کنند . در صورت مشاهده کوچکترین صدای ناهنجار کمپرسور را خاموش کرده و به دنبال رفع عیب و تعمیر کمپرسور باشید تا از خسارات بیشتر جلوگیری شود.

از دیگر دلایل لرزش کمپرسور بروز خوردگی و لقی بین قطعات می باشد. لقی مجاز بین قطعات کمپرسور بسیار حساس است و باید با اطلاعات سازنده مطابقت داشته باشد. ما پس از تست دقیق تمامی قطعات به وسیله ابزار دقیق اقدامات لازم را در خصوص تعمیر بیرینگ ها انجام می دهیم.

گروه مهندسی مینوتهویه با بهره گیری از متخصصین تعمیرات کمپرسور و کارگاه مجهز آماده ی تعمیرات اساسی و بازساری کمپرسور های برودتی چیلر و سردخانه می باشد . با ما از طریق واتساپ و تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.09133196934

خدمات تعمیر ما وابسته به مکان نیست . کمپرسور خود را بوسیله ی باربری برای ارسال نمایید. و پس از تست تحویل بگیرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *